Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Światełko w tunelu

Jasne światło rozbłysło jak zanihilowana antymateria w powieści Dana Browna i rozświetliło mrok w którym się znajdowałam, wlało nadzieję w moje serce, pozbawiło mnie strachu przed samotnością, dodało siły i wiary. Wstałam z kolan, chwieję się jeszcze ciut niepewnie, oślepiona wciąż jasnym blaskiem, z wyciągniętą przed siebie ręką, zaciekawiona co takiego się za nim kryje, podążam w kierunku światła. Wciąż jeszcze spoglądam za siebie na moją strefę komfortu, lecz wewnętrzny głos mówiący – teraz albo nigdy – już zagłusza wszystko inne, wiem, że nie mogę tam zostać, nie mogę już wrócić, nie chce już ciemności. Światło przyciąga mnie kuszącym ciepłem, mimo, że nie znam jego źródła chcę zaryzykować. Mówi się, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, w moim przypadku, kto nie ryzykuje ten tkwi w mroku, czekając aż przez czarne spowijające wszystko chmury przedrze się płomyk światła by choć na moment nacieszyć się jego blaskiem. Ja już nie czekam, nie liczę na pojedyńcze refleksy, chcę wielkiego wybuchu jak przy stworzeniu świata, chcę by jasność zassała całą ciemność i zło, chcę dobrej energii i ciepła, chcę pasji i porywu, chcę życia w harmonii, miłości i synergii.

Wyczerpałam już limit kolejnych szans, tę muszę wykorzystać, chwycić życie za rogi, nie poddawać się kolejny raz, walczyć o siebie i swoje szczęście.

Teraz albo nigdy

4 myśli w temacie “Światełko w tunelu

  1. W moim wpisie nie koniecznie chodzi o tego typu cień. Wpis metaforycznie opisuje mój stan psychiczny i sytuacje życiowe, w których napotykam ostatnio nieustanne przeszkody.
   A co do Twojej interpretacji cienia to każdy z nas jest grzeszny, ludzie są niedoskonali, będą zmierzać w stronę światła ale nigdy nie wejdą na wyższy poziom, ludzkość spowiła ciemność, nie prędko zaświeci dla nas słońce.
   Dziękuję za komentarz.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: